Realisteri blogist saab lugeda ettevõtte uutest projektidest ja muudest toimetustest!

Realister ekspordi käsiraamatus „Jah ekspordile!“

2012. aastal ilmunud ekspordi käsiraamat „Jah ekspordile!” on kättesaadav kõikidele TASUTA e-raamatuna. Raamat on praktiliseks abivahendiks Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ja sisaldab kõike, mida üks ettevõtja peab teadma, kui tahab oma toodet Eestist välja müüa.

Raamat sisaldab kokku 125 lehekülge praktilist ja koheselt rakendatavat materjali ning lisaks Realisterile jagavad seal oma ekspordikogemust järgmised ettevõtted: LCDVF, Meiren, Rakvere Lihakombinaat, Valio Eesti, Projekt Kuubis, Jalajälg, A. Le Coq, Defendec ,Krimelte, ZeroTurnaround, Oskando, Timbeco, Chemi-Pharm, HMK Majad ja Shishi Eesti.

Majandus- ja kommunikatsioonimister Juhan Parts soovitab: „Ekspordi käsiraamatu lugejal on suurepärane võimalus õppida esmalt teiste ettevõtjate kogemustest ja ma usun, et igaüks saab siit paraja annuse inspiratsiooni ka oma ekspordiplaani koostamiseks ja elluviimiseks.”

Raamatu leiad ja saad alla laadida EAS’i kodulehelt: http://www.eas.ee/et/ettevotjale/eksport/ilmunud-on-uus-ekspordi-kaesiraamat-jah-ekspordile

Valemivihikute tootja kinkis juubeli puhul koolidele tasuta majandusvihikud!

Valemivihikute tootja Realister koostöös Junior Achievement Eestiga andis välja tasuta majandus- ja ettevõtlusvihiku põhikooli- ja gümnaasiumiastme õpilastele. 7000 vihikut on saadetud enam kui 120-sse Eesti kooli majandust õppiva koolinoore kätte.

Sel sügisel tähistab osaühing Realister oma ettevõtte peamise brändi – Valemivihiku – 10ndat sünnipäeva. Kõik sai alguse 2003. aastal, mil õppides ise alles 11. klassis, panid 4 tegusat noormeest aluse Valemivihikutele.

Majandusõpetuse tunnis kuuldu äratas noormeestes huvi ning soovi proovida koheselt ka ise kätt ettevõtluses. Otsustati luua õpilasfirma nimega 4Poega, mis hakkas tootma valemitega vihikuid. Junior Achievement Eesti (JA Eesti) õpilasfirmade programmist alguse saanud ideest on tänaseks välja kasvanud arvestatava kogemustepagasiga rahvusvaheline väikeettevõtte.

“Juubeliaasta puhul võtsime ülesandeks anda ka omapoolne panus majandus- ja ettevõtlusõppe edendamisse ning samuti tänada õpetajaid ja JA Eesti meeskonda nende olulise panuse ja pühendumise eest, innustades ettevõtlikke noori suurtele tegudele.” rääkis Realister OÜ ärijuht Kristjan Kaer.

JA Eesti tegevdirektor Epp Vodja sõnul on taoline kingitus eelkõige suureks tunnustuseks majandusõpetajatele üle Eesti nende aastatepikkuse töö eest. “Valemivihiku 10-aastane edukas turul püsimine on tõestus sellest, et õpilasfirma 4Poega, millest sai Realister alguse, on olnud aegade kõige edukam õpilasfirma üldse, sest edu oluliseimaks kriteeriumiks on siiski kasum ja et firma oleks elujõuline. 4poega ei ole kunagi võitnud õpilasfirma võistlust, aga tegelikult on nad olnud täielikud võitjad elus. JA Eestil on väga hea meel, et meil jätkub edukas koostöö, sest nemad tõstavad ka meie enesetunnet – nad näitavad, et see töö, mida meie teeme, on tõesti ka vilja kandnud. Ega õpilasfirma tegemise eesmärk ei olegi otseselt kasvada üle päris firmaks, aga kasvamine üle edukaks päris firmaks, ütleb ikkagi väga palju,” kommenteeris Vodja.

Õpilasfirma alustas esialgu matemaatika ja füüsika ainevihikute tootmisega. Tänaseks on turule toodud 10 erineva õppeaine Valemivihikud, lisandnud on Algklasside Valemivihikud, mis on mõeldud esimeses kooliastmes õppijatele ning alates 2008. aasta sügisest jagatakse ülikoolides tasuta ZeBlox-nimelisi tudengivihikuid.

Majandus- ja ettevõtlusvihiku sisu aitas kokku panna JA Eesti meeskond, vihiku valmimist toetasid Swedbank, EBS ja Briti Nõukogu ning vihikute transpordi üle Eesti koolidesse korraldas DPD Kullerfirma.

Valemivihik annab seminari Noorte Ettevõtluspäeval!

Juba homme ootame ettevõtlikke noori osa võtma Noorte Ettevõtluspäevast kinos Artis (Estonia pst 9). Valemivihiku meeskond annab samuti ühe seminari teemal “Noorelt ettevõtjaks – tootearenduse võtmeroll ettevõtte edus”.

Sten Saar, ettevõtte austaja ja Valemivihiku üks loojatest, räägib õpilasfirma algusloo ning räägib, mis on 10 aasta jooksul toimunud (tõusud, mõõnad ning õppetunnid sellest perioodist).

Eve Raag, pikaaegne Valemivihiku projektijuht, räägib lähemalt vihikute loomeprotsessist ning tootearendusest – kuidas on vihikuid edasi arendatud ning millised lahendused on töötanud, millised mitte.

Lisaks toimub palju põnevaid ettekandeid ja töötubasid. Tutvu programmiga:http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm

Formuliu sasiuvinis juhib tähelepanu noorte tervisele

Juba teist aastat kutsus Realister koostöös Unoparksiga üles noori olema aktiivsemad ja pöörama tähelepanu oma tervisele ning liikumisele. Üha rohkem veedavad noored oma vaba aega virtuaalsete tegevustega sisustades ning igapäevast füüsilist tegevust jääb aina vähemaks. Eelmisel aastal läbiviidud üritus, mille käigus kutsuti noori tasuta seiklusparki, et veeta tore päev värskes õhus, osutus sedavõrd menukaks, et ka sel aastal otsustati korraldada sarnane ettevõtmine (sedapuhku 23. augustil Vilniuses ja Kaunases).

Ürituse korraldustiim leiab, et projekt on väga vajalik, sest sellisel põneval ning kaasahaaraval viisil õnnestub noorte tähelepanu juhtida 21. sajandi ühele olulisemale väljakutsele tervishoius. Kindlasti on plaanis projekti ka uuel aastal jätkata ning juhtida tähelepanu veelgi suuremale auditooriumile.

Pikem tekst ettevõtmisest: http://www.mama.lt/show-article/7065/lietuvos-vaikams-gresia-nutukimas

Valemivihik külastas Jäätisepidu ja Coca-Cola Plaza Perepühapäeva

Sel nädalavahetusel oli kõikidel Valemivihiku sõpradel võimalus saada endale tasuta Valemivihik  ning jäädvustada end Valemivihiku kaanetegelase rollis.

24. augustil külastasime Saku Suurhallis toimuvat Jäätisepidu ning 25. augustil Coca-Cola Plaza Perepühapäeva Tallinnas. Kohtusime paljude rõõmsate nägudega ja veetsime kaks toredat päeva. Aitäh, sõbrad! Leia enda pilt Valemivihiku facebooki lehelt: www.facebook.com/Valemivihik

 

Värske Formuluklade ootab sel hooajal noori ka RIMI kauplustes.

Valemivihik on abistanud juba aastaid Läti noori koolitöödes ning nii ka sel hooajal, mil kokku kuue erineva aine vihikud on jõudnud kaupluste lettidele. Olulise uuendusena on sel aastal Formuluklade (Valemivihiku brändinimi Lätis) läbi teinud olulise värskenduskuuri valemite valiku osas ning samuti on muutunud vihikute kaanepildid, mille puhul hoitakse sarnast joont nagu varasematel aastatel. “Kaanepiltide disainikeel ja kvaliteetne ning hoolikalt kokku pandud materjal vihikus on Valemivihiku olulisteks tunnusteks kõikidel turgudel kus tegutseme” märgib Realisteri projektijuht Eve Raag ning lisab “samuti on igal turul vihikul ka omad erinevused, mis tulenevad nii õppekavadest kui ka sihtgrupi erisustest. Meie eesmärk on arendada toodet koos sihtgrupiga ja väga palju saame infot igas sihtriigis just vihiku kasutajatelt endilt. See aitab luua toodet, mis on abiks ja kooskõlas just sihtriigi noorte vajadustega.”

Ühe olulise uudisena võib veel välja tuua müügivõrgustiku laienemise, kuna sellel hooajal lisandus edasimüüjate hulka RIMI kauplused, mis muudavad Formuluklade senisest veelgi paremini leitavaks.

Valemivihiku heategu Maidla Lastekodule

Uue õppeaasta puhul on Realister juba mitme projekti raames andnud õpilastele tasuta Valemivihikuid. Hiljutine ja kõige südamelähedasem heategu läks Maidla Lastekodule.

Neljapäeval, 15.oktoobril käis Valemivihiku meeskond külas Maidla Lastekodul, mis asub väga ilusas ja looduskaunis kohas Rapla maakonnas Juuru vallas. Samal päeval tähistas lastekodu ka oma 59-ndat sünnipäeva, mistõttu võeti Meid vastu suure tordiga. Sõbralikud kasvatajad tutvustasid maja, millel on kaugeleulatuv ja huvitav ajalugu. Kõlaskäigu peamine eesmärk oli aga teha kingitus lastekodu kasvandikele – igale lapsele sai mitu Valemivihikut, mida nüüd koolitöös appi võtta. Suur aitäh Maidla lastekodu kasvatajatele, kes teevad igapäevaselt nii palju selleks, et noortel oleks hubane kodu ja heasüdamlik seltskond nende ümber!