Varasemad projektid

Tudengivihik

B4 formaadis Tudengivihikut anti välja kahel korral (2007. ja 2008. aastatel). Tudengivihiku eesmärgiks oli muuta üliõpilaste elu võimalikult lihtsaks: tänu pabertaskutele oli vihik jaotatud sektsioonideks, mis võimaldas mugavalt erinevates loengutes konspekteerida ning hiljem lehed vajadusel välja rebida ja kaustadesse köita. Vihik sisaldas spiraaliga köidetud augustatud ja rebitavaid lehti, pabertaskuid, järjehoidjat, Post-It Index kleepse, sessigraafikut, kasulikke linke, palgavalemit, mänge, õppelaenu riiklikku infot, soovituslikku kirjandust, õppimismeetodeid, sooduskuponge ja palju muud.

 

Oma kaanega Valemivihik™

Oma kaanega Valemivihikut toodeti aastatel 2007 – 2010. Oma kaanega Valemivihik pakkus hea võimaluse originaalseks kingiideeks või lihtsalt teistest eristumiseks. A4 Valemivihiku kaanele pakuti võimalust ise kaanepilt valida (endast, mõnest sõbrast või lemmikloomast). Vihik oli saadaval A4 formaadis ning sisu oli sama, mis vastavate ainete Valemivihikutel. Oma kaanega Valemivihik sisaldas valemeid sisekaantel ning vahelehtedel, rebitavaid lehti, isikuandmete kirjutamise kohta, kontrolltööde tabelit, pabertaskut ning Post-it Index kleepse, huvitav infot, sodilat, mänge ja palju muud.

 

Disco vihik

2008/2009 õppeaastal trükiti Disco vihikut (formaadis B5) neljas erinevas aines: matemaatika, keemia, füüsika ja inglise keel. Sõna “Disco” tähendab ladina keeles õppima. Sarnaselt Valemivihikule oli ka Disco vihiku ühel sisekaanel valemid ja reeglid ning teisel kaanel mängud ning meelelahutus. Vihikute kogutiraaž oli 30 400 tk.

 

tundRuudus

tundRuudus oli üle-eestiline tasuta nooreleht, mis alustas ilmumist 2008. aasta märtsis. Leht oli suunatud peamiselt põhi- ning keskkooliõpilastele. Teemade ring oli lai: käsitlemist leidsid nii koolielu kui ka haridusega seotud teemad, persoonilood, märkimisväärsed sündmused ning noorte elu väljaspool kooliseinu. 2007/2008 õppeaastal jõudis tundRuudus umbes 200 kooli ja noortekeskusesse üle Eesti, mis kattis otseselt õpilaste näol ca 68 000 inimest. Lisaks oli võimalik lehe elektroonilist versiooni lugeda kodulehel. Leht ilmus esmaspäeviti iga kahe nädala tagant. Tiraažiks oli 20 000 eksemplari ja lehe maht oli 16 lk. Viimane tundRuudus paberkandjal ilmus 2009. aasta veebruari alguses. Edasi jätkus tundRuudus noorteportaali kujul ning uusideid sai lugeda veebist. Tänaseks on tundRuudus noorteportaali tegevus aga peatunud. Kui on portaali huvilisi, kes sooviksid antud projekti ise jätkata, siis võib alati meiega ühendust võtta.

Vaata tundRuudus noorteportaali lähemalt